Спільна презентація проекту галереї “ЛАВРА” та галереї сучасного мистецтва “A-HOUSE”.
Виставка відкривається в день медового Спаса, коли по православному звичаю освячується мед нового збору. Це має особливе значення, оскільки творчість Миколи Журавля пов'язана з сакральними темами православ'я.
Проект “Пасіка. Apiary” присвячений бджолам, бджільництву та людині. Образ вулика тут – образ ідеального простору, cвіту, в якому правлять краса та гуманізм.
Експозиція проекту – скульптури гігантських дерев'яних вуликів, левкас, ескізи, вітражі та фотографії.
В рамках виставки буде представлена акція «Агресивне бджільництво». Це – частина проекту «Пасіка». «Вже сама назва акції – оксюморон, тому що за своєю природою бджільництво – гуманне та декілька медитативне заняття. У відеозаписах, які документують руйнування та спалювання вулика, художник показує перевернутий світ, трансформуючи мирне царство у віртуальне пекло. Замість використання диму для гуманного переселення бджіл у вулик або з нього, емоційний пасічник використовує жорстоку силу вогню та повністю руйнує бджолиний будинок. Аналогічним чином, шокуючі жорстокі алюзії вказують на світ навколо нас, де традиційні цінності несподівано руйнуються. Символізм вулика як храму, в якому чудовим чином народжується золотий мед, предстає корумпованим, при спалюванні вулика золотий колір стає кольором комерції, співпраця мутує в домінування», - так сприйняв «Агресивне бджільництво» Сем Хантер, професор мистецтвознавства Принстонського університету.
20-21-го серпня Микола Журавель проведе мастер-класи по левкасу. Левкасом називався крейдяний грунт в середньовічному іконописі. Від нього термін перенесений на сучасну складну техніку письма, яка об'єднує в собі якості не тільки живопису, але й скульптури. Левкас – це можливість працювати одночасно на декількох поверхнях, безпосередньо малюючи і продряпуючи до нижніх шарів фарби, грунту.
Микола Журавель - один з тих, хто відроджує цю техніку на Україні та привносить в неї багато новаторських ідей.
Проект “Пасіка. Apiary” подавався на конкурс для представлення України на 52-ій Венеціанській біенале. У 2011-му році проект подаватиметься на конкурс для участі в 54-ій Венеціанській біенале.
Це міжнародний проект, скульптурні об'єкти вже встановлені в Нью-Йорку та Базелі, а весною 2010-го року авторські вулики будуть встановлені в Шанхаї.Міжнародний продюсер та куратор проекту – галерея сучасного мистецтва “A-HOUSE”.
Куратор в США– Сем Хантер, професор мистецтвознавства, Принстонський університет.
Куратор в Швейцарії – Крістіан Гусевські, “АртРю”.
Куратор в Україні – Євгеній Галушкевич, головний експерт управління культури при Київській міській адміністрації, експерт аукціонного будинку Sotheby’s.
Роботи Миколи Журавля знаходяться в колекціях Третьяковської галереї /Москва/, музею ім. Т.Г. Шевченко /Київ/, Сумського художнього музею /Суми/, Українського Інституту в Нью-Йорку, а також – в приватних колекціях Джорджа Буша, Ральфа Роя II.
У 1998-му році Микола Журавель отримав першу премію на Всеукраїнському триїналі живопису, Київ /Україна/.
У 2007-му році російський добродійний фонд “Меценати сторіччя” нагородив М. Журавля званням та медаллю “Надбання націй”, Третьяковська галерея, /Москва, Росія/.
У 2009-му році художник отримав звання Академіка Римської Академії сучасного мистецтва, Рим /Італія/.
Акредитація ЗМІ на 14 серпня, 19.00
Світлана Казьмін
PR-менеджер галереї «Лавра»
+38 066 726-54-47
Kazmin86@ukr.net
Контакти:Куратор галереї “Лавра”
Маріана Джулай
djulaym@mail.ru
+38 050 46-90-587
www.lavra.ucoz.ua
Адреса та час роботи галереї “Лавра”:
вул. Івана Мазепи, 17
280-02-90
З 10-19.00 – без вихідних
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment